برنج

قیمت برنج ایرانی بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت برنج ایرانی از کجا تعیین می شود

شاید برای شما هم پیش آمده که هنگام خرید برنج با قیمت های متفاوتی رو به رو شده باشید در واقع، یکسری عوامل مانند نوع برنج، تقاضا، منطقه کشت محصول،  قاطی و یا یکدست بودن بر قیمت برنجی که وارد بازار می شود تا مردم از آن خریداری کنند تاثیر گذار است.


زمان مطالعه: 5دقیقه


در این مقاله از سایت برنج فرزاد به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت برنج موجود در بازار می پردازیم. جهت سفارش و یا خرید برنج رشت وارد سایت ما شوید و یا با شماره ی ۰۹۱۱۲۸۴۳۲۰۶ تماس بگیرید.

نوع برنج ایرانی

برنج هایی که به بازار می آیند تا به فروش برسند از جهات مختلفی باهم تفاوت دارند و همین تفاوت ها باعث می شود برخی برنج ها نسبت به بقیه برتری هایی داشته باشند و از نظر قیمتی با تنوع رو به رو هستند. معمولا برنج هایی که کیفیت خوبی دارند قیمت بالاتری خواهند داشت. اگر بخواهید برنجی با قیمت کمتر تهیه نمایید باید به سراغ برنج هایی با کیفیت معمولی بروید.

خالص و یکدست بودن برنج ایرانی

خالص بودن برنج هم یکی از عواملی است که در تعیین قیمت تاثیر گذار می باشد. برنج های عرضه شده به بازار، همیشه به صورت کامل و با کیفیت نیستند برخی از سودجویان برنج هایی را به بازار عرضه می کنند که دارای ناخالصی می باشند، مثلا وجود دانه های ریز و شکسته درون برنج های ایرانی یکدست نبودن آن را نشان می دهد.

از این رو فروشگاه های معتبر، برنج های ایرانی با کیفیت و خالص را به مشتری ارائه می دهند که نسبت به جاهای دیگر قیمت بالاتری دارند.

 

در ادامه بخوانید: برنج معطر ایرانی کدام برنج است؟

 

عرضه و تقاضای برنج ایرانی

عرضه و تقاضا هم می تواند عاملی در تعیین قیمت برنج باشد. هر چه عرضه برنج بیشتر باشد قیمت برنج در بازار کمتر می شود. مثلا هنگام برداشت برنج و عرضه زیاد به بازار قیمت برنج هاشمی کم می شود و در این زمان، خریداران، برنج را با قیمت مناسبتری می توانند تهیه نمایند.

اما برعکس اگر تقاضای خرید برنج نسبت به عرضه ی آن بیشتر باشد قیمت خرید برنج نیز بالا می رود و شما باید هزینه ی بیشتری برای خرید آن نسبت به قبل بپردازید. جالب است بدانید در شمال کشور که مصرف برنج بیشتر است و تقاضا برای خرید بالاتر است قیمت برنج اکثرا گران تر از سایر استان های ایران می باشد.

کیفیت پخت برنج ایرانی

برنج های ایرانی از نظر پخت با هم متفاوتند و همین کیفیت پخت یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت برنج است. مدت زمانی که کشاورز برای کشت و تولید برنج خود صرف می کند در کیفیت پخت آن تاثیر گذار می شود.

منطقه کشت برنج ایرانی

کشت برنج و نوع قیمت آن

اینکه برنج ایرانی در چه منطقه ای کشت و تولید می شود بر قیمت عرضه ی آن به بازار، تاثیر گذار است. معمولا برنج ایرانی در مناطق شمالی از قبیل: گیلان، مازندران و گلستان کشت می شود و همچنین در استان های جنوبی نظیر خوزستان، فارس، اصفهان و ایلام هم می توان از برنج های تولید شده بهره برد.

برنج های تولید شده در هر استانی چون از نظر منطقه ای با هم فرق دارند قیمت های مختلفی برای هرکدام در نظر گرفته می شود. اگر مایل به خرید برنج رشت استان گیلان هستید، می توانید وارد سایت “برنج فرزاد” شده و سفارش خود را ثبت نمایید تا در کوتاهترین زمان ممکن به درب منزل شما ارسال نماییم.

 

قیمت برنج های ایرانی در فروشگاه “برنج فرزاد”

فروشگاه برنج فرزاد آخرین و به روز ترین قیمت های مربوط به انواع برنج ایرانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. اگر شما هم قصد خرید انواع برنج ایرانی نظیر : هاشمی، مختاری، شیرودی و طارم را دارید و قیمت آن ها برای شما جای سوال است با مشاوران ما در ارتباط باشید تا بهترین برنج رشت را با توجه به بودجه و توان مالی شما برایتان ارسال نمایند.

فروشگاه برنج فرزاد انواع برنج ایرانی را به صورت عمده و یا جزئی با قیمت مناسب در اختیار شما قرار داده است جهت آشنایی بیشتر با ما وارد سایت “برنج فرزاد” شوید.ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید روز و روزگارتان خوش.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *